2.a i 2.d u Kumrovcu obilježili Dane kruha
Autor: Vesna Gašparić, 23. 10. 2019.

21.10.2019. obilježili smo  Dane kruha radionicom „Od zrna do pogače“. Da bi prisustvovali radionici morali smo  se odvesti u Kumrovec koji se nalazi u Hrvatskom zagorju.

„Ružđili“ smo kukuruz, mljeli ga, prosijali, zamijesili tijesto, oblikovali pecivo, ispekli ga te na kraju dolaskom kući pojeli.

Nakon radionice razgledali smo Etno muzej „Staro selo“, jedini muzej u Hrvatskoj na otvorenom. Etno selo se sastoji od mnoštva zagorskih hiža koje prikazuju razne djelatnosti iz doba naših prabaka i pradjedova. Uslijedila je kupnja suvenira u suvenirnici, igra nakon ručka uz rijeku Sutlu te posjet spomeniku hrvatske himne u Zelenjaku. Učenike je posebno oduševila svirka hrvatske himne na metalnim cijevima.

Prepuni utisaka i zadovoljni vratili smo se kućama. Kako smo se proveli i što smo radili možete vidjeti u albumu 1   i albumu 2.