E-udžbenik kemije za osnovnu školu – besplatno na Internetu

U dvorani palače Herzer, Entomološkog odjela Gradskog muzeja Varaždin održano je predstavljanje e-udžbenika kemije za osnovnu školu 5. svibnja 2016.godine.

Varaždinska županija imala je čast biti prva u predstavljanju ovog vrijednog materijala koji je za učenike potpuno besplatan. Prisustvovalo je četrdesetak učitelja i profesora kemije Varaždinske i Međimurske županije koji rade u osnovnim i srednjim školama. Prisustvovali su i uvaženi gosti: gospodin dr.sc. N. Vrček dekan FOI, gospodin mr.sc. M. Huđek pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i šport Varaždinske županije, gospođa D. Vusić pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti grada Varaždina i gospodin dip.inf. M. Stančić ravnatelj VI. osnovne škole Varaždin.

U suvremeno informatičko doba ovaj e-udžbenik u potpunosti prati potrebe učenika i zahtjeve ITC tehnologije, a koristan je i za učenike srednjih škola. Udžbenik se sastoji od nekoliko dijelova od čega ističemo bogat pojmovnik, video materijal pokusa i e -suradnju učenika s predmetnim učiteljem. Treba napomenuti da je kompletna ekipa ljudi koji su izrađivali ovaj materijal radila potpuno besplatno. Autori udžbenika su prof. dr.sc. Milan Sikirica, Mihaela Vrbnjak Grđan, prof. kemije i biologije i Karmen Holenda, prof. kemije i biologije. E–udžbenik kemije možete pronaći na Internetskoj stranici: www.eskola.chem.pmf.hr

Fotogalerija