Mihaela Vrbnjak Grđan

profesorica kemije i biologije, učiteljica savjetnica

Predmet: Kemija, Biologija, Priroda

Diplomirala sam na Prirodoslovno - matematičkom fakultetu u Zagrebu, smjer profesor kemije i biologije.

Ove školske godine predajem Kemiju u  8. a, b, c i d razredu, Biologiju u 8. a, b i d razredu i Prirodu u 6 . a, c i d razredu.

Vodim dodatnu nastavu iz kemije i biologije za učenike osmih razreda.

Voditelj sam izvan nastavne aktivnosti Mladi čuvari prirode, koji se bave uređivanjem akvarija, insektarija, terarija i  planinarenjem.

U suradnji s učiteljicama Aleksandrom Oreški i Irenom Čerpinko vodim Male znanstvenike za učenike nižih razreda.

Osim toga, voditelj sam Centra izvrsnosti za kemiju Varaždinske županije i Županijskog stručnog vijeća učitelja kemije Varaždinske i Međimurske županije.

Predsjednica sam SZ podružnice – Varaždin Hrvatskog kemijskog društva.

Član sam HKD – a, HBD –a i HPD – a Dugi vrh.

Sokolarski centar

Posjet PMF-u

Učenici VI. osnovne škole Varaždin posjetili su Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

Dana 15. travnja 2016. učenici sedmih i osmih razreda u pratnji profesorica Marijane Buhin, Valentine Vrbec, Mihaele Vrbnjak Grđan i Karmen Holenda posjetili su Prirodoslovno- matematicki fakultet u Zagrebu. Fakultet je obilježavao 140 godina nastave prirodoslovlja i matematike te 70 godina postojanja fakulteta. Učenici su u sklopu Dana otvorenih vrata fakulteta mogli razgledati razne interaktivne, zanimljive, ali i neke opasne eksperimente koje su izlagali studenti i asistenti, a vezani su za neko od gradiva koje uče u školi. Za učenike su također bila organizirana razna predavanja npr. „Plinske poslastice“, „Kuda idu (tvari)?“ i druga. Nakon predavanja učenici su bili podijeljeni u skupine te su sa profesoricama posjetili radionice vezane za predavanja („Kemijanje u mraku“, „Šarena biokemija“, „Kemija u forenzici“, „Molekule u računalu“, „Radionica pirotehnike“). Nakon razgledavanja Kemijskog odsjeka učenici su krenuli na Fizički odsjek gdje su također razgledali razne eksperimente i odslušali predavanja. I na samome kraju ekskurzije učenici su se autobusom uputili na Rooseveltov trg na „Noć biologije“. Svi su doista marljivo i entuzijastično pratili sve eksperimente i predavanja te na neki način bolje upoznali i zavoljeli prirodne znanosti.

Fotogalerija