Naši novinarski sati
Autor: Ivana Canjuga, 28. 10. 2015.

Budući da se srijedom održava Novinarska grupa i vrlo nam je zanimljivo, odlučili smo to podijeliti sa svima. U Novinarskoj grupi svaki drugi sat srijedom u knjižnici susreću se mladi novinari, njih desetak. Oni uče kako intervjuirati, pisati članke, a posjećuju i razne školske, ali i ostale događaje vezane uz učenički život. Ovu srijedu, 28. listopada 2015., bilo je ponešto drugačije. Došli su nas posjetiti učenici Filmske skupine koju vodi učiteljica Zdenka Šopar.

Oni su snimili nekoliko minuta filma o radu Novinarske grupe. Učenici su bili oduševljeni te je učenica Iva Cesar dobrovoljno ispričala zašto voli ići na grupu te što radimo. Odlučili smo raditi svi zajedno, i Filmska, i Novinarska, i Literarna, kako bi nam bilo što zanimljivije i korisnije, a učenici su to s veseljem prihvatili. Budući da imamo mnogo posla s člancima i intervjuima, pomažu nam i učenice osmog b razreda koje su prošle godine bile članice Novinarske grupe. One vode razgovore s učiteljima i veoma su sretne što se mogu uključiti u rad grupe kao vanjski suradnici.

Članovi Novinarske grupe