Uspješna akcija Hrvatskog Caritasa „Za 1000 radosti“ - DARUJ i OBRADUJ
Autor: Martina Banek, 8. 1. 2018.

I ove godine uključili smo se u Božićnu akciju „Za 1000 radosti“ - DARUJ i OBRADUJ čiji je cilj bio pomoći obiteljima u Hrvatskoj koje se teško nose s oskudicom, bolesti, nezaposlenosti i zaduženosti.

Hrvatski Caritas je ove godine kao promotivne proizvode akcije pripremio naljepnice koje su vjeroučitelji dijelili učenicima u zamjenu za njihov novčani prilog. U akciji, koja je započela 28. studenog, a završila 22. prosinca 2017., prikupljeno je 2.360,00 kn. Cjelokupni iznos je uplaćen na račun Hrvatskog Caritasa, koji će ga solidarno darovati siromašnim obiteljima diljem Hrvatske putem Caritasove mreže, pa smo na taj način sudjelovali u prikupljanju novca za najsiromašije obitelji u Hrvatskoj.

Hvala svim učenicima, roditeljima i učiteljima koji su otvorili svoje srce za potrebe bližnjih i pomogli da ova akcija uspije.