Obavijest o udžbenicima u šk. god. 2018./19.
Autor: Mario Stančić, 29. 6. 2018.

Grad Varaždin financirat će nabavu radnih bilježnica za školsku godinu 2018./2019. za obvezne nastavne predmete i dokup obveznih udžbenika za školsku godinu 2018./2019. za obvezne nastavne predmete, za učenike koji imaju prebivalište na području Grada Varaždina zaključno s danom 31.5.2018. godine.

Postupak

• Svi učenici koji su besplatne udžbenike dobili za 2017./2018. školsku godinu, obvezni su ih vratiti sukladno Izjavi o ostvarivanju prava na besplatne udžbenike i radne bilježnice za učenike osnovnih škola Grada Varaždina.
  • Učenici koji neće sudjelovali u razmjeni neće moći ostvariti pravo na besplatne udžbenike i radne bilježnice za novu školsku godinu.
  • Roditelji koji su odlučili o vlastitom trošku kupiti udžbenike kupuju čitav komplet knjiga (udžbenici, radne bilježnice,...). To su roditelji koji su na anketnom upitniku zaokružili oznaku "b" (želim o vlastitom trošku kupiti nove udžbenike i ne želim sudjelovati u razmjeni).

Svim učenicima 1. - 8. razreda tako će biti dostupni udžbenici: dijelom novi, dijelom rabljeni, nove radne bilježnice i novi radni udžbenici.

Obvezni predmeti

Škola će organizirati podjelu udžbenika na početku školske godine.

Prillikom preuzimanja udžbenika i radnih bilježnica, roditelj/skrbnik će potpisati izjavu o prihvaćanju obveze vraćanja neoštećenih udžbenika nakon završetka školske godine u školi koju učenik pohađa.

Izborni predmeti

Udžbenike, radne bilježnice i pripadajuća nastavna sredstva za izborne predmete roditelji nabavljaju samostalno.

• Od 1. razreda izborni predmet je Vjeronauk, od 4. razreda drugi strani jezik, a od 7. razreda Informatika.
  • Udžbenike za izborne predmete u 1. razredu (vjeronauk i informatiku) i 5. razredu (vjeronauk i drugi strani jezik) kupuje MZO.

Obavijest 1. razred

Izborni predmet u prvom razredu (do 8.) je Vjeronauk i Informatika. Upute za sav dodatni pribor možete pročitati ovdje, a učiteljice će dati pojašnjenja na prvom roditeljskom sastanku.

Obavijest o jeziku koji dijete uči kao i popisi po razrednim odjelima bit će objavljeni u tjednu prije početka nastave.

Obavijest 4. razred

Od 4. razreda izborni predmet je drugi strani jezika.

Obavijest 5. razred

Na zajedničkom roditeljskom sastanku roditelja 5. razreda i učitelja Razrednih vijeća, učitelji će pojasniti koji je pribor potreban za više razrede osnovne škole.

Obavijest 7. i 8. razred

Od 7. razreda izborni predmet je Informatika.

Od školske godine 2018./2019. nastava informatike realizira se prema novom kurikulumu te je potrebno kupiti nove udžbenike iz informatike koji imaju isti kataloški broj kao i udžbenici iz informatike u objavljenom popisu (poveznica na dnu).

Napomena

Uz udžbenike i radne bilježnice za obvezne predmete koji vas čekaju u školi potrebno je kupiti udžbenike za izborne predmete (vjeronauk, informatika, drugi strani jezik), geografski atlas (ako već nemate od prethodnih godina budući da isti vrijedi od 5. do 8. razreda) i likovnu mapu.

U popisu udžbenika navedeni su udžbenici za oba strana jezika (njemački i engleski) te je potrebno, prema gornjem naputku, nabaviti samo udžbenike predmeta kojeg učenik pohađa.

Popis udžbenika možete pogledati na: Udžbenici.