Brončana medalja iz orijentacijskog trčanja za Emu Potrebicu
Autor: Karmen Holenda, 21. 3. 2017.

Prvu službenu medalju u povijesti kluba koja se boduje za Kup Hrvatske, brončane boje, osvojila je mlada članica Orijentacijskog kluba Varaždin u kategoriji Ž12, Ema Potrebica.

Međunarodno natjecanje u orijentaciji održano je u Parku prirode Papuk, kod planinarskog doma Jankovac, 18. i 19.3.2017. Sudjelovalo je jedanaest zemalja Europe, a iza OK Varaždin bilo je šesnaest sudionika. Organizator natjecanja je OK Sova Šećerana iz Belog Manastira.

U prekrasnoj bukovoj šumi punoj šafrana, pasjeg zuba,plavih šumarica i drugih proljetnica europski orijentacisti tražili su orijentacijske točke izvrsno sakrivene iza stijena ili u vrtačama. Prosječna natjecateljska staza ove kategorije natjecanja je oko 3 km zračne linije sa visinskom razlikom oko 150 m sa desetak točaka koje treba pronaći. Za starije sudionike je staza i duža i teža. Ističemo još neke vrijedne rezultate: u kategoriji Beginners, četvrto i peto mjesto osvojile su Sara Vugrek i Dora Rodeš, a  kategoriji Open Long Siniša Lah ima četvrto mjesto.

Zahvaljujemo i svim drugim sudionicima, obiteljima: Vodopija, Lah, Martinez,i Canjuga Krunoslavu, voditelju tečaja orijentacije.