Ples pod maskama 2018.
Autor: Ivana Canjuga, 14. 2. 2018.

„Za maškare mogu biti sve što poželim...“

U utorak 13.2.2018. učenici i učitelji VI. osnovne škole maskirali su se i zabavili na najbolji mogući način

U prostorima VI. osnovne škole Varaždin, u utorak 13. veljače 2018., održan je tradicionalni maskembal, tj. školske maškare. Učenici i učitelji toga su dana u školu došli maskirani. Svaki razredni odjel odabrao je najbolju masku. U izboru najbolje maske mogli su sudjelovati učenici koji su maske sami izradili, po mogućnosti od ekoloških materijala, ili oni koji su maske kupili. Bilo je tu svakojakih likova, od mačaka, super-heroja, vila i princeza iz bajki, likova iz animiranih filmova i još mnogo toga.

Učenici nižih razreda, u veseloj su atmosferi (uz čašćenje prema dogovoru) odabrali najbolju masku te su u školskoj sportskoj dvorani uz ples i zabavu predstavili svoje najbolje maske. Moramo naglasiti kako su najmanji i veoma kreativni te su uz pomoć roditelja pokazali pregršt nestvarnih i stvarnih likova.

5. su sat došli na red i učenici viših razreda koji su također otplesali svoj ples u dvorani. Svi su se savršeno proveli i zabavili, a sada slijedi vrijeme Korizme gdje će svi smirenijeg ponašanja razmišljati o plesu i zabavi pod maskama i željno iščekivati sljedeće maškare. S nekima smo i porazgovarali nakon plesa. Rekli su nam kako su im maškare jedan od najboljih dana u godini jer mogu biti ono što žele, a u stvarnom životu ne mogu.

U nastavku donosimo i popis najboljih maski po razredima, a u privitku i galeriju fotografija.

Nagrađene maske su:

1.a   Petar Habek