Zdravi tjedan i u produženom boravku!
Autor: Maja Kragulj, 19. 2. 2018.

Zdrava hrana je glavni faktor koji održava naše tijelo i naše zdravlje u ravnoteži.

Pravilnom prehranom tijelu pomažemo da raste i da se razvija na pravilan način.

Kako djeca između obroka često vole nešto gricnuti, naša tema su ovaj puta bile zdrave grickalice. Učenici  VI. grupe boravka ( Hrabrice )  pokazali su široko znanje o zdravim grickalicama.

Bilo je vrlo zanimljivo slušati kako čips od jabuke može zamijeniti industrijski čips, koji nije zdrav zbog velike količine masnoća i soli koju sadrži. Ili kako orašasti plodovi mogu utažiti želju za slatkim te kako je čokolada za kuhanje zdravija od mliječne čokolade  jer ima više kakaa i manje šećera.

Kokice su jedna od najdražih grickalica, ne samo djece već i odraslih.  Upoznali smo se s novim načinom pripreme kokica. Pekli smo ih u „ kokičaru „ koji kokice peče samo uz pomoć vrućeg zraka. Uvjerili smo se da su ove kokice vrlo ukusne, ne sadrže masnoću i na njih se uhvati manje soli.

Hrabrice ih toplo preporučaju!

Dobar tek !