Mjuzikl „Jalta, Jalta“
Autor: Ružica Kapitan, 11. 5. 2018.

Tijekom prvog obrazovnog razdoblja šk.god. 2017./2018. organiziran je za učenike osmih razreda naše škole odlazak na izvedbu glazbeno-scenskog djela, mjuzikl „Jalta,Jalta“ u kazalište Komedija u Zagrebu.

Bio je to jedan od najboljih primjera izvanučioničke nastave Glazbene kulture.

Naime, nazočnošću izvedbi ovog mjuzikla realizirano je više odgojno-obrazovnih ciljeva, od upoznavanja s pojmovima glazbeno-scensko djelo i mjuzikl, upoznavanja sa sadržajem ovog najizvođenijeg hrvatskog mjuzikla, promicanja umjetnosti među mladima, razvijanja pozitivnog stava prema složenijim umjetničkim formama, razvijanja opće kulture i potenciranja uljudnog ponašanja u kulturnim ustanovama do stvaranja i odgoja buduće publike koja će biti sudionikom kulturnih, koncertnih, kazališnih, muzejskih i sličnih događanja koji osobu čine nedvojbeno bogatijom, plemenitijom, zadovoljnijom i sretnijom.

Glazbu za ovaj mjuzikl je na tekst Milana Grgića skladao Alfi Kabiljo, a u izvedbi su sudjelovali solisti, zbor, orkestar i balet kazališta Komedija.

Iako izvedba traje više od dva sata, ova sjajna glazba i izvrstan libreto nikoga nisu ostavili ravnodušnim te su svi nazočni pomno, s velikim oduševljenjem pratili tijek izvedbe, a naročito uživali u izvedbama poznatih songova „Zelena livada“, „Što će biti sutra“, „Neka cijeli ovaj svijet“.

U današnje vrijeme u kojem živimo ovi songovi su više nego aktualni. Svi se pitamo „Što će biti sutra“, nadamo se da će jednoga dana čitav svijet postati „Zelena livada“ te kroz stihove songa „Neka cijeli ovaj svijet“ želimo bolji svijet.

Prepuni pozitivnih dojmova, svi sudionici će ovaj mjuzikl zadržati u trajnom sjećanju.