Učenici šestih razreda posjetili Plitvička jezera
Autor: Natalija Hranjec, 13. 6. 2018.

6. lipnja učenici 6.razreda VI. OŠ Varaždin krenuli su sa svojim razrednicima i profesorima put Plitvičkih jezera.

Najavljenu kišu brzo smo otjerali smijehom i dobrim raspoloženjem pa smo neometano mogli uživati u najstarijem i najvećem nacionalnom parku Republike Hrvatske. Jezerski sustav čini 16 imenovanih i nekoliko manjih jezera, podijeljenih na gornja s kojih se voda preko pjenušavih kaskada i slapova prelijeva u donja jezera.

Nakon šetnje kroz vapnenački kanjon Donjih jezera stali smo se odmoriti uz najveće jezero Kozjak. Iako je šetnja bila duga, brzo smo zaboravili na umor okruženi fascinantnom prirodom i prekrasnim slapovima.

Put smo nastavili vožnjom elektrobrodom te šetnjom kroz područje Gornjih jezera. Svatko je na svoj način iskazao oduševljenje i svi zajedno smo pridonesli da ovo iskustvo bude nezaboravno i zauvijek u lijepom sjećanju.  Dan nismo mogli iskoristi bolje te smo se pod dojmom prirodnih ljepota NP zaputili na ručak u restoran TC Mirjana Rastoke. Uskoro smo svi uživali u slasnom ručku i još slasnijem desertu.  Na kraju dana, već pomalo umorni sretno smo se vratili kući.

Fotogalerija