Svečano podizanje zastave
Autor: Anita Perkov, 6. 9. 2018.

U srijedu svi učenici 6. osnovne škole Varaždin prisustvovali su podizanju školske zastave u čast nove školske godine. Tom svečanom činu prethodilo je slušanje hrvatske himne te govor ravnatelja Marija Stančića.

Ravnatelj je svim učenicima govorio o novostima koje čekaju učenike u Školi za život koje bi trebale pomoći učenicima u svladavanju gradiva te ih rasteretiti u svakodnevnom školskom životu. Naveo je neke od brojnih uspjeha učenika u prošloj školskoj godini te istaknuo da je prošle godine čak 89 učenika 6. osnovne škole sudjelovalo na državnim natjecanjima. Najuspješnijim učenicama pripala je čast da zajedno uz himnu škole podignu zastavu škole. Ove godine to su učenice Barbara Kelava, državna prvakinja iz matematike te Dora Lešnjak, državna prvakinja iz biologije.

Prije povratka u školske klupe ravnatelj Stančić svima je poželio uspješnu novu školsku godinu.