2. a ponovno u "Čudesnim vrtovima"
Autor: Margareta Živković, 24. 10. 2018.

Nakon što su na proljeće obavili radove, učenici 2. a su se ove jeseni, 1. listopada, vratili u vrtove Udruge „Gredica“.

Ovog puta naš odlazak započeo je kupovinom sadnica cvijeća na Gradskoj tržnici. Vrijeme na tržnici iskoristili smo i za razgled tržnice kako bismo vidjeli koji se plodovi u ovo vrijeme mogu tamo naći.

Po dolasku u vrtove kroz šetnju smo vidjeli biljke koje smo proljetos posadili te uočili promjene u vrtu   s obzirom na proljeće: druge kulture i faze razvoja biljka. Mama Rusalka Majer objasnila nam je važnost organskog sjemena, kompostiranja, gujavica i kukaca u organskoj proizvodnji bilja.

Poučeni, posijali smo sjeme u ekološke lončiće te posadili kupljene sadnice cvijeća na gredice. Naravno, prije same sadnje ponovili smo kako se služi alatom u vrtu.

U jednu teglu smo zasadili cvijeće i uzeli ju sa sobom u učionicu kako bi nas kroz nadolazeću zimu podsjećala na lijep posjet Čudesnim vrtovimaAlbum.