Obilježili smo Svjetski dan zaštite šuma
Autor: Petra Kanešić, Tomislav Rogulja, 26. 3. 2019.

Svake godine 21. ožujka ne samo da je prvi dan proljeća  već se taj datum obilježava i kao Svjetski dan zaštite šuma. Taj dan je prilika da se podsjeti na važnost šuma i njihove zaštite.

Učenici VI. osnovne škole Varaždin obilježili su taj dan sadnjom hrasta kitnjaka. U dogovoru s gospodinom Davorom Topolnjakom iz Hrvatskog šumarskog društva – ogranak Varaždin, školi je donirano deset sadnica hrasta kitnjaka.

Učenici eko grupe pod vodstvom eko koordinatora Tomislava Rogulje i Petre Kanešić sudjelovali su u sadnji. S velikim veseljem i zanimanjem posadili su sadnice u dvorištu škole. Bili su ponosni jer su znali da čine dobro djelo za prirodu.

Fotogaleriju možete pogledati ovdje.