Obilježavanje Dana IV. mjesnog odbora
Autor: Margareta Živković, 23. 9. 2020.

Učenici i učitelji su prigodnim pojedinačnim nastupima obilježili Dan IV. mjesnog odbora. IV. mjesni odbor svoj dan slavi na Dan oslobođenja grada Varaždina.

Ukratko o IV. mjesnom odboru.
IV. mjesni odbor najveći je na području Grada Varaždina sa oko 10.000 stanovnika. Djelokrug: Vijeće mjesnog odbora ima pravo predlaganja koncepta razvoja svog područja u okviru razvojnog plana Grada Varaždina, rješenja od interesa za svoje područje u postupcima izrade i donošenja prostornih planova i drugih dokumenata poslovnog planiranja, razvoja komunalne infrastrukture, mjera i akcija za zaštitu i unapređenje okoliša te za poboljšanje uvjeta života, mjera za učinkovitiji rad komunalnih službi, imenovanja ulica, javnih prometnih površina, parkova, sportskih terena i drugih objekata na svome području te promjena područja mjesnog odbora.