Izlet 6.a na Plitvička jezera
Autor: Elizabeta Borovec, 16. 6. 2021.

Nakon skoro dvije godine bez izleta, učenici 6.a razreda s nestrpljenjem su čekali zajednički izlet. Krenuli smo rano, u 7 sati ispred škole i čekao nas je dug put.

Vrijeme u Varaždinu nije nas obeshrabrilo, znali smo da će biti odlično. Uz usputno stajanje za doručak i razbuđivanje, nastavili smo starom cestom od Karlovca prema Plitvičkim jezerima. Voditeljica puta pričala je zanimljive priče i legende iz prošlosti gradova i znamenitosti kraj kojih smo prolazili. Učenici su imali prilike vidjeti Muzej Domovinskog rata Karlovac – Turanj te izložene povijesne primjerke tenkova i ratnih aviona. Prolaskom kroz grad Slunj, učenike su oduševile Rastoke koje su tek početak Plitvičkih jezera.

Dolaskom na Plitvička jezera, obilazak smo započeli s razgledom „Velikog slapa“, a zatim smo šetnjom obišli Donja jezera. Dok smo čekali brod, u hladovini livade smo se odmorili i posladili. Uživali smo u kratkoj vožnji električnim brodom preko jezera Kozjak, te nastavili obilazak dijela Gornjih jezera. Prošli smo kraj najatraktivnijih slapova „Veliki prštavac“ i „Mali prštavac“ te smo se kratkom vožnjom panoramskim vlakom vratili do našeg ulaza.

Umorni ali zadovoljni vratili smo se u svoj autobus i pjevajući se vratili kući u večernjim satima.

Elizabeta Borovec