Dan darovitih učenika u 4.c
Autor: Lovorka Draginić, 31. 3. 2017.

Petak, 8 sati ujutro, sunčano jutro, malo prohladno – baš kako i treba biti na početku proljeća. Ptičice pjevaju, mi smo u školi – poseban dan JER sadimo sadnice živice uz novo školsko parkiralište i bojimo „tlakovce“ na novom školskom trgu.

Trenutak koji će ući u povijest škole – mi ne samo da smo nazočni tome, nego i sudjelujemo svojim ručicama, radom, zalaganjem, trudom – pa kako da se tome ne veselimo ?

Moći ćemo svoje školske odmore provoditi vani – na svježem zraku, moći ćemo čavrljati sa prijateljicama (i pokušati nadglasati pjev ptičica oko nas), moći ćemo „škicati“ svoju simpatiju, moći ćemo svojim „frendovima“  ispričati neku novu šalu koju smo čuli, moći ćemo igrati „školice“ , skakati preko vijače, moći ćemo udahnuti miris proljeća, moći ćemo – SVE ćemo moći što želimo jer ako se ponašamo onako kako nas uče u školi – tada nema straha da netko „zastrani“. Učiteljice i učitelji koji se brinu o nama – brinu se ne samo da mi naučimo gradivo koje moramo naučiti  nego nas i ODGAJAJU !

Kad tome pridodamo odgoj koji donesemo (dobijemo) od naših roditelja – ispadnemo takvi kakvi baš jesmo: pametni, dragi, znatiželjni, veseli, cvrkutavi, zaljubljeni, nestašni, zvrckavi, zaigrani, spremni na suradnju, ponekad ljuti, bezobzirni, tmurni, bezobrazni  – ali kad porazgovaramo sa učiteljicom zašto se nešto desi a nismo tako htjeli – učiteljica kaže: „Pa zato jer ste živi!“  (Ne „živi“ kao zločesti – nego „živi“ kao ŽIVA BIĆA koja imaju svoje dobre i loše dane)  Tko radi – taj i griješi!   sva sreća da se puno toga može ispraviti i popraviti razgovorom, slušajući jedni druge, družeći se jedni s drugima – i zato VESELIMO SE svim budućim trenucima provedenim na tom našem novom ŠKOLSKOM TRGU  gdje ćemo se DRUŽITI, RAZGOVARATI i PRIMJEĆIVATI jedni druge !!!

Nakon što smo odradili predviđene zadatke na šk.dvorištu – vraćamo se u našu učionicu i imamo NOVE UČITELJICE – danas su to naše LUCIJA MAKOVEC-JEŽ  i NINA HARAPIN – na hrvatskom jeziku obrađujemo basnu „Kako su se jazavac i zec sudili“ – raspravljamo o pohlepi, rješavamo listiće koje su nam cure pripremile i analiziramo pouku basne… shvatili smo što je „narod“ htio reći smiley

Zatim se „prebacujemo“ na prirodu i društvo – pokus o ugljikovom dioksidu – sastav zraka -  TIN KOCIJAN  i  EVA  SOČKOVIĆ su današnji predavači. Ponavljamo o životnim uvjetima: Sunce, voda, zrak – kao „vodu piti“ smo savladali potrebno gradivo; riješili smo njihove pripremljene listiće – bilo je zanimljivo i drugačije !

Tko zna – možda će zaista kad odrastu LUCIJA, NINA, TIN ili EVA  stajati pred svojim učenicima i odgajati ih za život !

Pogledajte fotografije naših današnjih aktivnosti !