ORIJENTACIJSKI KLUB VARAŽDIN OSVOJIO DESET ODLIČJA NA 12. MEMORIJALU 7. GARDIJSKE BRIGADE "PUME"
Autor: Karmen Holenda, 20. 6. 2017.

Udruga veterana 7. gardijske brigade „PUMA“ i Orijentacijski klub „Međimurje“ organizirali su, sada već 12. put zaredom, memorijalnu utrku 7. gardijske brigade „PUMA“ u orijentacijskom trčanju 4.lipnja, 10. lipnja i 11.lipnja 2017.godine.

Ovo već tradicionalno natjecanje održano je pod pokroviteljstvom Ministarstva branitelja, Hrvatskog orijentacijskog saveza, Općine Gornji Kneginec te Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Varaždinske Toplice – Minerva.

Utrke u orijentaciji oduševile su trkače, koji su kroz dva lipanjska vikenda imali prilike okušati se u nekoliko različitih disciplina orijentacije. No, osim raznolikosti disciplina i odličnog načina predstavljanja varaždinskog kraja, Udruga veterana 7. gardijske brigade „Puma“ kao i OK „Međimurje“ potvrdili su da je orijentacijsko trčanje odličan sport kojim se mogu baviti sve generacije. Uz atraktivan natjecateljski sadržaj, tako nije zaostajao niti prateći sadržaj za natjecatelje. Primjerice, za svakog natjecatelja bili su osigurani besplatni grah i kupanje na bazenima u Varaždinskim toplicama, a svako dijete koje je sudjelovalo u utrci nagrađeno je sladoledom i čokoladom što je zasigurno stvorilo lijepa sjećanja kod najmlađih sportaša.

Kada rezimiramo sportski sadržaj moramo napomenuti da se su se utrke održavale na 3 različite lokacije s 4 različite etape-utrke: FootO - sprint staze, zatim precizna orijentacija TempO koje su obje postavljene su u samom gradu Varaždinu, dok su FootO utrke srednje staze i duge staze postavljene na Haliću na Varaždin bregu na kojem su trkači iskušali vještinu orijentacije u kontinentalnoj šumi.

Orijentacijski klub Varaždin je u jakoj ekipnoj konkurenciji orijentacijskih klubova zauzeo ukupno 7. mjesto, dok je u pojedinačnim natjecanjima Orijentacijski klub Varaždin osvojio ukupno deset odličja.

Značajniji rezultat u Orijentacijskom klubu Varaždin ostvario je mladi Luka Kocijan koji je u tri utrke osvojio tri odličja. Luka Kocijan osvajač je srebrne medalje disciplini dugih staza i dviju brončanih medalja u sprint utrci i utrci na srednjim dugim stazama.

U sprint utrci u kategoriji M14 srebrnu medalju osvojio je Sven Ivor Lebinac, u kategoriji W50 brončanu medalju osvojila je Karmen Holenda, a u OPEN kategoriji medalje su osvojili Ivan Pasquino zlatnu, Siniša Lah srebrnu i spomenuti Luka Kocijan brončanu medalju. U N kategoriji precizne orijentacije Orijentacijski klub Varaždin bogatiji je za zlatnu medalju Krunoslava Canjuge, srebrnu medalju Siniše Laha i brončanu medalju Karmen Holende.

Ekipni pobjednik  12. memorijala 7. gardijske brigade Puma je Orijentacijski klub Vihor koji je za ukupan ekipni plasman dobio prijelazni pehar, dok je za ostale sudionike organizator osigurao vrijedne nagrade kao i zabavan program.

Iz Orijentacijskog kluba Varaždin napominju da slijedi ljetna stanka u utrkama orijentacijskog trčanja, a nastavak sezone započinje ponovno u rujnu mjesecu. Tijekom ljetnih praznika, već prema iskazanom interesu, Orijentacijski klub Varaždin planira održati vježbe u orijentaciji dok je teorijski dio predavanja predviđen za rujan mjesec. Svim zainteresiranim građanima, bez obzira na dob kao i fizičku kondiciju i predznanje i iskustvo u orijentiranju, Orijentacijski klub Varaždin upućuje poziv da se jave putem njihovih Facebook stranica radi dobivanja daljnjih obavijesti i uključivanja u novu sportsku sezonu.