Zubna putovnica
Autor: Mario Stančić, 2. 10. 2017.

Tijekom rujna 2017. godine Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Ministarstvo zdravstva tiskali su obrasce Zubna putovnica i distribuirali školskoj medicini (zavodima za javno zdravstvo), a školska medicina ih je dostavila školama.

Za svaku županiju odnosno Grad Zagreb, Hrvatski zavod za javno zdravstvo tiskao je posebnu inačicu obrazaca Zubna putovnica, s brojem telefona i e- adresom regionalnog ureda i područne službe HZZO-a, za svaku županiju.

Neke su škole samoinicijativno tiskale obrazac za svoje učenike, i to radnu inačicu. Ona ne  sadrže brojeve telefona regionalnih ureda i područnih službi HZZO-a za županiju u kojoj se nalazi škola. Jednako tako neke su škole ispisale inačicu s brojem telefona područne službe HZZO-a u Pazinu što također neće omogućiti roditeljima zaprimanje povratne informacije.

Takve Zubne putovnice mogu biti važeće i ne treba inzistirati na originalnim obrascima. Međutim, roditelji neće moći dobiti pravovaljanu informaciju, jer nemaju odgovarajući broj telefona nadležne područne službe HZZO-a.

Zbog toga Vam u privitku dostavljamo popis kontakata HZZO-a u županijama (informacije za roditelje o doktorima dentalne medicine koji mogu primiti u skrb učenika ukoliko učenik nema izabranog doktora dentalne medicine).

Dakle, djelatnik službe HZZO-o dat će informaciju roditeljima o mogućnosti odabira doktora dentalne medicine.

Ujedno Vas molimo da u slučaju da ste u svojoj školi distribuirali obrasce Zubna putovnica koje nisu originalno zaprimili iz nadležnog zavoda za javno zdravstvo, roditelje učenika 6. razreda osnovne škole obavijeste o pravom broju telefona i e- adresi za njihovu županiju odnosno grad Zagreb (putem oglasne ploče, e-Dnevnika ili na roditeljskom sastanku ili na drugi primjereni način.

Dakle, škole koje su roditeljima dale obrasce Zubne putovnice od školskoga liječnika ne trebaju dodatno obavještavati roditelje, jer su na zaprimljenim obrascima već tiskani odgovarajući brojevi telefona i e-adrese.

Originalnu verziju obrasca Zubna putovnica za našu županiju možete preizeti u privitku.

Priloženi dokumenti:
Zubna-putovnica_VZ.pdf (396.07 KB)