Posjet učenika sedmih razreda zajednici Cenacolo

Dana 12.10.2017. učenici sedmih razreda posjetili su Zajednicu Cenacolo. Riječ je o zajednici koja nastoji pomoći ljudima koji su u prošlosti imali probleme s različitim vrstama ovisnosti. Putem molitve, rada i prijateljstva pokušavaju upotpuniti prazninu u svom životu.

Kada smo stigli tamo, prvo smo otišli u kapelicu. Ondje su nas dočela dva člana zajednice koji su bivši ovisnici. Podijeli su s nama svoje teške životne priče te nam ispričali kako su došli u ovu bratovštinu. Neki članovi bivši su ovisnici o drogi. Saznali smo kako je to utjecalo na njihov život i njihovu okolinu te kako ih je vjera usmjerila prema boljem životnom cilju. Nakon toga posjetili smo njihovo imanje. Na njemu se nalaze domaće životinje, polja jagoda, veliko dvorište, vrt, igralište... U jednoj od njihovih kuća nalazi se muzej u kojem drže džemove, suvenire, ukrase i ostale proizvode koje su sami izradili. Prema brojnim njihovim aktivnostima i velikoj količini rada koji obavljaju zaključili smo kako im nikad nije dosadno. Zanimljivo je kako je riječ o mješovitoj bratovštini te nije rijedak slučaj da tamo žive i cijele obitelji. Svaki član zajednice ima svoja zaduženja te je odgovoran za nešto.

Drago nam je što smo svojim donacijama i sami mogli pomoći članovima zajednice. Posjet smatramo jako korisnim jer zajednica promiče vrijednosti kao što su rad, prijateljstvo i iskrenost. Svojim primjerom i načinom života poručuju kako ne treba odustati kada imamo problema te da uvijek možemo promijeniti svoj život uz pomoć drugih.

Fotogalerija