Dan jabuka
Autor: Mateja Martinčević Bosilj, 22. 10. 2017.

Bubamarci – učenici II. grupe boravka, u petak, 20. listopada obilježili su Dan jabuka.

Učenici 1.b razreda znali su da su jabuke jako zdrave i bogate vitaminom C, i da se može raditi čips od jabuke, razni kolači i sok. Učenici 4. d razreda potrudili su se da nešto novo naučimo, pa su tako istražili i otkrili da jabuka spada u porodicu ruža i da svježa jabuka može plutati po vodi jer 25 % njezinog volumena čini zrak. Saznali su da je najteža jabuka ikad ubrana imala 1, 45 kg i da prosječan Europljanin pojede 20 kg jabuka na godinu.

Nakon kratkog istraživanja, počastili smo se jabukama, a koštice spremili, otišli u školsko dvorište gdje je svaki učenik posadio košticu u svoju posudu. Posudice treba držati na svjetlom i toplom mjestu kako bismo omogućili koštici da proklija. Nadamo se da će iz koštice izrasti drvo jabuke.    Album je ovdje.