Planinarski izlet na planinu Učku
Autor: Mihaela Vrbnjak Grđan, Noa Cingula, 31. 10. 2017.

U subotu, 14. listopada 2017. godine, u organizaciji Hrvatskog planinarskog društva „Dugi Vrh“ i Planinarske sekcije „Suri orao“ VI. osnove škole, proveden je jednodnevni izlet na planinu Učku.

Planinare, kojih je bilo ukupno  90, razveselio je prekrasan  sunčan i topao dan. Na izlet su se odazvali učenici od 2. do 8. razreda zajedno sa svojim roditeljima i bakama, u pratnji vodiča puta Predraga Labaša iz Hrvatskog planinarskog društva „Dugi Vrh“ , Josipa Kovačića iz Planinarskog društva „MIV“ i profesorice Mihaele Vrbnjak Grđan uz pmoć učitelja Nine Prašnjak, Valentine Bartol, Karmen Holende, Marinke Mak, Martine Špičko, Margarete Živković, Valentine Vrbec i Marine Ivanović. Uspon od prijevoja Poklon (922 m) do najvišeg vrha Učke ,,Vojak“ (1396 m) najbrži planinari prošli su za 1 sat i 30 minuta pješačenja. Planinari su na vrhu otisnuli žigove u svoje planinarske dnevnike te posjetili kulu-vidikovac s koje se pruža prekrasan pogled koji nas je ostavio bez daha. Nakon kraćeg odmora i okrijepe , slijedio je povratak prema prijevoju Poklon gdje su nas čekali autobusi. Umorni, puni dojmova i dobro raspoloženi  vratili smo se u Varaždin u večernjim satima.

Kako nam je bilo možete pogledati u galeriji fotografija.

Fotogalerija