Blagdan Svih svetih
Autor: Valentina Balentović, 2. 11. 2017.

Prvoga dana mjeseca studenoga slavimo blagdan Svih svetih, a dan nakon toga Dušni dan. Tada se prisjećamo svojih dragih pokojnika. Stoga ljudi pohode grobove i tamo pale svijeće.

Leptirići su povodom tog dana izrađivali svoje lampione i ukrašavali ih raznim bojama. Iz kolaž papira radili su i svijeće koje sada krase naš razredni pano. Samo su naše najhrabrije i najmarljivije leptirice Ana F., Dora D. i Lucija P. izradile i poseban lampion od CD – a i raznih ukrasa u koju smo stavili svjećicu. Čitali smo prigodno štivo i razgovarali o tome što smo radili na blagdan Svi svetih, a na kraju smo to i nacrtali. Ipak, najviše nas je veselilo što smo na taj dan bili sa svojim obiteljima. Galerija fotografija.