Za 1000 radosti - daruj i obraduj
Autor: Martina Banek, 28. 11. 2017.

Poziv svim djelatnicima škole, učenicima i njihovim roditeljima/skrbnicima da se uključe u Božićnu akciju „ Za 1000 radosti“- DARUJ i OBRADUJ koja ima za cilj pomoći obiteljima u Hrvatskoj koje se teško nose s oskudicom, bolesti, nezaposlenosti i zaduženosti.

Ovogodišnja akcija u prvi plan stavlja čudesan odnos darivanja i radosti. Tako ćemo, zajedno s drugima, lakše prevladavati oskudicu, nezaposlenost, bolest,  sukobe, pogreške, rane i razočaranja, koji prečesto razaraju ljudske živote i sudbine.

Hrvatski Caritas je ove godine kao promotivne proizvode akcije pripremio naljepnice, koja će omogućiti da škole zadrže 50% prikupljenih sredstava i usmjere ih obiteljima u potrebi u svojoj  sredini , dok će drugu polovicu uplato na račun Hrvatskog Caritasa  putem Caritasove mreže solidarno darovati siromašnim obiteljima diljem Hrvatske. Drugim riječima zašto se ne uključiti i ne pomoći? Željeli bismo da svaki učenik i svaka učenica kupe po jednu naljepnicu i tako razvijaju vrijednosti solidarnosti, nesebičnosti i socijalne osjetljivosti u svakodnevnom životu.

Također, jedna od aktivnosti prikupljanja sredstava u dobrotvorne svrhe jest i mogućnost poziva na donacijski telefon HC-a 060 9010 (cijena poziva 6,25 kn, PDV uključen u cijenu).

Akcija počinje 28.11.2017.