VI. osnovna škola pomaže udruzi "Mammae klub Varaždin" – sudjeluj i ti!
Autor: Nina Kovač Tomašković, 20. 3. 2018.

Mammae klub Varaždin - udruga žena oboljelih od bolesti dojke već 19. godinu zaredom provodi akciju Dan narcisa s ciljem senzibiliziranja javnosti za probleme vezane uz karcinom dojke, ali i osvješćivanja žena o potrebi pregleda, jer samo na vrijeme otkriveni karcinom može biti izlječiv.

Cilj ovogodišnje akcije je promocija kupnje linearnog akceleratora za intraoperativnu radioterapiju kao i podizanje svijesti o važnosti prevencije karcinoma dojke. Dan narcisa održat će se u subotu, 24.ožujka, od 9 do 13 sati na glavnim gradskim trgovima u Varaždinu, Lepoglavi i Varaždinskim Toplicama. Akcija se provodi prodajom narcisa, cvijeta koji u cijelom svijetu simbolizira proljeće, novi život, novu nadu, pa tako i borbu protiv raka.

Kako bismo pomogli Mammae klubu Varaždin da dođu u posjed što većeg broja narcisa, a time i u realizaciji njihovih projekata, pozivamo učenike, njihove roditelje i djelatnike škole da sudjeluju u akciji donacijom od dvije kune. Akcija traje od 20. do 23. ožujka ove godine.