Humanitarni koncert
Autor: Marina Ivanović, 21. 3. 2018.

Suradnjom  VI.  osnovne  škole  Varaždin  i  Udruge  „Veliko  srce  malom  srcu“  29.3.2018.  u  HNK-u Varaždin  održat  će  se  humanitarna  aktivnost  prikupljanja  sredstava  za  kupnju  AVD  uređaja  za  VI. osnovnu školu Varaždin.

Udruga „Veliko srce malom srcu“ neprofitna je udruga kojoj je cilj prikupljanje sredstava za kupnju medicinskih  uređaja  i  pomagala,  a  čine  ju  liječnici,  zdrastveno  osoblje  i  roditelji  djece  sa  srčanim greškama i drugim srčanim bolestima.  Mišljenje Udruge je da bi svaka javna ustanova trebala imati AVD  uređaj  koji  služi  za  oživljavanje  ukoliko  dođe  do  srčanog  zastoja,  a  posebno  škole  koje  imaju djecu s navedenim problemima. Jedna od takvih škola je i VI. osnovna škola Varaždin kojoj je primarni cilj briga i skrb o njenim učenicima bez obzira na probleme. Kako gore navedenu školu pohađa učenik iza kojeg su brojne operacije srca, učiteljice Branka Kiđemet, Marina Ivanović i Ivana Canjuga odlučile su pokrenuti ovu hvalevrijednu humanitarnu aktivnost za nabavku uređaja od kojeg će koristi imati škola i  šira  društvena  zajednica.  Aktivnost su podržali ravnatelj škole Mario Stančić i  grad Varaždin. Nastupat će brojni izvođači: Dječji zbor „Varaždinski slavuji“ pod vodstvom dirigentice maestre Ružice Kapitan, učenice VI. osnovne škole Varaždin Lucija Čehok, Lana Lešnjak, Luna Obadić, Klara Blažunaj, Lana Bošnjak i Magdalena Canjuga, Jan Kerekeš, Mejaši, jamIT i Ana Rucner. Zahvale idu sponzorima, zaposlenicima  VI.  osnovne  škole  Varaždin,  roditeljima,  učenicima  i  svima  koji  su  na  bilo  koji  način pomogli  u  ostvarenju  ove  aktivnosti.  Pozivamo  vas  da  svojim  prisustvom  29.  3.  2018.  u  19  sati uveličate ovaj događaj. Cijena ulaznice je 40 kuna, a na dan koncerta 50 kuna.

Unaprijed zahvaljujemo!
Organizatori u ime VI. osnovne škole Varaždin:
Branka Kiđemet, Marina Ivanović i Ivana Canjuga

Jutarnji varaždinski