Zdravlje u bojama
Autor: Ksenija Dretar, 19. 4. 2018.

Radionica "Zdravlje u bojama" dio je  projekta "Srcem i znanjem do zdravlja" koji financira Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva.

Učenici četvrtih razreda naše škole u srijedu, 18.4. sudjelovali su u ovoj radionici. Na radionici učenici su imali priliku naučiti pod kojim se sve nazivima „skriva“ šećer kao i općenite informacije o tome kako previše šećera utječe na naš organizam. Učenici su imali priliku  degustirati prirodni sok (mrkva, naranča, limun…) i domaće čokoladno mlijeko (kakao, banana, mlijeko). Nakon toga su križaljkama kroz igru utvrdili gradivo. Svaki učenik dobio je  brošuru s receptima za pripremu jednostavnijih zdravih obroka i savjetima o pravilnoj prehrani. Radionicu je vodila profesorica Karmen Kokot, dipl. ing. u suradnji sa svojim učenicama nutricionisticama s Graditeljske, prirodoslovne i rudarske škole u Varaždinu.