Hm, je li to željezo ili nikal, ma ne to je krom…….
Autor: Mihaela Vrbnjak Grđan, 2. 5. 2018.

Pitanja kojima su se bavile naša Marija i Paula na Državnom natjecanju iz kemije.

Državno natjecanje iz kemije ove je godine održano je u Crikvenici od 22.4. do 25.4. 2018. godine.  Nakon održanih županijskih natjecanja Državno povjerenstvo pozvalo je dvadeset najboljih osmaša iz cijele države. Ove školske godine dvije učenice naše škole: Paula Jukić, 8b. i Marija Klampfl, 8a. (mentorica Mihaela Vrbnjak Grđan) predstavljale su našu školu i Varaždinsku županiju. Učenice su pisale dva puta po dva sata ispitne zadaće koje uključuju i praktične radove.

Paula Jukić je osvojila sedmo mjesto, a iznimno nas je ponovo razveselila Marija Klampfl koja je osvojila treće mjesto u kategoriji natjecanja u znanju za učenike 8. Razreda. Ovim plasmanom Marija je dobila poziv za testiranje za međunarodnu i europsku prirodoslovnu olimpijadu (IUSO, EUSO).

Čestitamo od srca!