„Dan i noć na PMF-u“
Autor: Valentina Lukić, 6. 5. 2018.

U petak, 13.travnja učenici sedmih i osmih razreda posjetili su Prirodoslovno-matematički fakultet u Zagrebu.

Svrha posjeta je bilo obilježavanje 142 godine nastave prirodoslovlja i matematike, te 72 godine postojanja fakulteta. Prirodoslovno-matematički fakultet  je i ove godine za sve posjetitelje otvorio svoja vrata u sklopu manifestacije „Dan i noć na PMF-u“. Jednodnevni festival  se održavao  kroz sedam popularno-znanstvenih manifestacija: Noć biologijeFizika danasGeofizika uživoOtvoreni dan geografijeOtvoreni dan geologijeOtvoreni dan kemije. Učenici su bili podijeljeni u šest manjih skupina i vođeni svojim predmetnim učiteljicama posjećivali pojedine odsjeke u sklopu PMF-a. Tako su na matematičkom odsjeku imali prilike razgledati i sudjelovati u raznim interaktivnim i zanimljivim radionicama. Biologija, fizika i geofizika su bile predstavljene kroz popularna, zanimljiva i nadasve poučna predavanja praćena brojnim pokusima i radionicama.

Učenike je posebno zainteresiralo predavanje  „Kemija u forenzici“ koje je bilo popračenim prigodnim pokusima,  nakon čega su učenici imali prilike prošetati otvorenim kemijskim laboratorijima i sudjelovati u izvođenju brojnih eksperimenata.

Cilj ove jednodnevne manifestacije je na jednostavan, svima pristupačan i maštovit način, kroz pokuse, predavanja i radionice, prikazati znanost i rad djelatnika te ih tako senzibilizirati za važnost prirodoslovnih struka. U pratnji učenika su bile predmetne učiteljice: Karmen Holenda, Mihaela Vrbnjak Grđan, Valentina Vrbec, Jelena Bajkovec, Alenka Bađun i Bojana Perko.

Fotogalerija