2. savjetnički posjet
Autor: Ivana Canjuga, 25. 10. 2018.

Razmjena iskustava u Školi za život.

U prostorima VI. osnovne škole Varaždin učitelji koji sudjeluju u eksperimentalnoj fazi kurikularne reforme educirali su se i skupljali iskustva od strane savjetnika i mentora Škole za život. Savjetnici su učitelje posjetili u srijedu 24. 10. 2018. Nakon sjednice Učiteljskoga vijeća, savjetnici su održali uvodno predavanje gdje su učitelje upoznali s novinama u kurikulumu, dokumentima i novim načinom poučavanja. Učitelji su savjetnicima ispričali kako se u VI. osnovnoj školi Varaždin već godinama radi istraživačka i problemska nastava. Tableti koji su stigli samo su pomoć učenicima i učiteljima i koriste se za istraživanje i pretraživanje podataka. Učenici postaju aktivni sudionici u nastavi i najviše uče kad poučavaju jedni druge. Održane su i dvije radionice gdje su učitelji izrađivali digitalne alate. U 17 sati održan je roditeljski sastanak za roditelje čija djeca sudjeluju u Školi za život kako bi ih savjetnici upoznali sa svime što se događa u nastavi i obrazovnom procesu. Učitelji i učenici oduševljeni su promjenama i trude se što bolje pripremiti za usvajanje znanja koja će im koristiti u svakodnevnom životu. Svaki je dan u školi veoma zanimljiv, dinamičan i raznolik.