Ples pod maskama 2019.
Autor: Anita Perkov, 6. 3. 2019.

Najveseliji dan u godini u 6. osnovnoj školi.

U utorak 5. ožujka 2019. učenici i učitelji VI. osnovne škole Varaždin pokazali su da mašta nema granica.

U VI. osnovnoj školi Varaždin, u utorak 5. ožujka 2019., održan je tradicionalni ples pod maskama.  Učenici i učitelji toga su dana u školu došli maskirani. Prije samog plesa, koji se održao u školskoj dvorani, svaki je razred morao odabrati najbolju masku. U izboru najbolje maske mogli su sudjelovati svi učenici. Neki su se posebno potrudili i izradili svoje maske i time pokazali da mašta ne poznaje granica. Po školi su šetali različiti likovi: mačke, superjunaci, vile i princeze iz bajki, likovi iz animiranih filmova, arapski šeici, vragovi i anđeli, smetlari, vrtni patuljci, bakice, kauboji, oblaci i mnogi drugi.

Učenici nižih razreda, u veseloj su atmosferi 3. sat odabrali najbolju masku te su u školskoj sportskoj dvorani uz ples i zabavu predstavili svoje najbolje maske. A učenici viših razreda tijekom 4. sata predstavili su svoje najbolje maske i uz pjesmu i ples pokazali su da su je ovaj dan stvarno najveseliji u godini.

U nastavku donosimo galeriju fotografija s maskenbala te popis najboljih maski u svakom razredu prema izboru učenika.

Nagrađene maske su:

1. A – Mila Kraš, 1. B - Stjepan Canjuga, 1. C – Vinko Viljevac, 1. D – Dino Brkinjač

2. A – Lukas Brdarić, 2. B – Nives Tomašek, 2. Mateo Pavusa, 2. Vito Končevski

3.  A – Vito Fran Škvorc, 3. B – Ema Juričan, 3. C – Marin Rođak, 3. D - Borna Mežnarić

4. A – Nino Petek, 4. B – Jan Turković, 4. C – Ivan Juranko, 4. D – Maja Stanko

5. A – Luka Balažić, 5. B – Oscar Fundak, 5. C – Petra Sajko, 5. D – Mia Kolmanić

6. A – Julijana Dolenc, 6. B – Sara Crnčec, Patricia Mihaljčević, 6. C – Dario Ostojić, 6. D – Emanuel Rožić

7. A – Petar Burek, 7. B – Domagoj Pretković, Maxim Gradečak, 7. C - Goga Vugrin, 7. D – /

8. A – Dorijan Habek, Emili Maslov, Jana Kovačić, Nina Veseljak, 8. B – Mislav Vusić, 8. C – Antonija Filipović, Zara Dukić, Lorena Ožura, 8. D - /

Fotogalerija