Trofej Davis Cupa u Županijskoj palači u Varaždinu
Autor: Mario Stančić, 9. 5. 2019.

U nastavku možete pročitati obavijest o mogućnosti razgledavanja trofeja Davis Cup-a u Županijskoj palači u Varaždinu.

Poštovani,

Želimo Vas obavijestiti kako će Varaždinska županija narednih petnaestak dana biti „domaćin“ Davis Cup trofeja.

Naime, u Županijskoj palači u Varaždinu (Franjevački trg 7)  biti će izložen trofej koji se sastoji od tri kata s imenima zemalja i igrača osvajača kupa, a na vrhu je trofej  iznimne vrijednosti, izrađen 1899.godine, za čiju je izradu te godine Dwight Fille Davis izdvojio 1.000  dolara. Vrijednost trofeja Davis Cupa danas daleko nadmašuje njegovu početnu cijenu izrade i iznosi 400.000 dolara.

Davis Cup natjecanje ima tradiciju dugu  više od jednog stoljeća, jer je prvo natjecanje održano još 1900. godine. Jedno je od najpoznatijih u svijetu sporta uopće.

Podsjećamo kako je nakon 2005., kad je Hrvatska prvi put osvojila naslov, svladavši u finalu Slovačku u Bratislavi, novi naslov stigao prošle sezone, pobjedom nad Francuskom u Lilleu.

Time se Hrvatska svrstala među samo desetak zemalja koje se mogu pohvaliti da su više nego jednom bili pobjednici ovog natjecanja.

Trofej će biti izložen ispred Skupštinske dvorane, a svi zainteresirani građani moći će ga vidjeti i fotografirati u sljedećim terminima:

• Ponedjeljak       13.5. od 8-10 i od 18-20 sati
  • Srijeda                 15.5. od 18-20 sati
  • Petak                   17.5. od 8-10 i od 18-20 sati
  • Ponedjeljak       20.5. od 8-10 i od 18-20 sati
  • Srijeda                 22.5. od 8-10 i od 18-20 sati
  • Četvrtak              23.5. od 8-10 sati.

Ovo je ujedno prilika učenicima da posjete Županijsku palaču stoga Vas molimo ukoliko ima interesa za predloženo da nam se javite.

Javiti se možete gđi. Ivani Klarić na telefon: 390 503 ili putem maila: ivana.klaric@vzz.hr.

Srdačno,

Ivana Klarić