Učenici VI. OŠ sudjelovali na Matematičko-fizičkoj olimpijadi u Poljskoj
Autor: Jelena Bajkovec, 14. 5. 2019.

Učenici 8. razreda: Veronika Vitez, Ozren Pevec i Mislav Putarek sudjelovali su 1. travnja na Matematičko-fizičkoj olimpijadi u Poljskoj. Ponosni smo na naše učenike jer su u usporedbi s maturantima, te ostalim učenicima Gimnazija iz Poljske ostvarili isti ili čak bolji rezultat. Što je pokazatelj dobrih temelja s kojima učenici odlaze iz naše škole.

Učenici su otputovali u pratnji svojih učitelja - učiteljice fizike Jelena Bajkovec, učiteljice biologije-kemije Karmen Holenda te učiteljica razredne nastave Gordana Lešnjak i Aleksandra Oreški. Na natjecanju je sudjelovalo po troje učenika iz različitih srednjih škola (Srednja škola Ludbreg, te učenici iz srednjih škola iz Poljske)  i VI. osnovna škola iz Varaždina.

Tijekom petodnevnog boravka u Poljskoj, za učitelje i učenike ljubazni domaćini su pripremili zanimljiv program: razgledavanje dvorca Zamek w Olsztynie, susret s hrvatskim ambasadorom u Poljskoj  Tomislavom Vidoševićem , izlet u  Łódź i razgledavanje, odlazak u terme Uniejów, te posjet Krakowu na samom povratku.
Vjerujemo kako će i ovaj posjet Poljskoj ostati zabilježen u lijepom sjećanju učenicima i djelatnicima VI. osnovne škole Varaždin.