Jednodnevni izlet petih razreda u Međimurje
Autor: Tomislav Herceg, 11. 6. 2021.

Nakon više od godinu dana nastave u školi i na daljinu, učenici petih razreda u
jutarnjim satima 7. i 8. lipnja krenuli su na put u Međimurje.

Prvo odredište je bilo malo mjesto Križovec gdje se nalazi edukativni centar „Med dvemi vodami“. Uz pomoć stručne voditeljice, učenici su prvo imali priliku upoznati i proučiti mnoge zanimljivosti o davnim običajima stanovnika kroz interpretacijsku brvnaru „Moj hrast Adam“. Zatim kroz dvije moderne i interaktivne galerije, pobliže su upoznali jedinstvenu floru i faunu Međimurja.
Nakon što su naučili i kako je područje regionalnog parka Mura – Drava jedno od najvažnijih ekosustava u Europi, došlo je vrijeme za aktivnu zabavu na svježem zraku.

Kratkom vožnjom od Križovca do Zasadbrega, stigli smo u „Accredo centar“. Tamo su nas dočekali susretljivi domaćini koji su podijelili učenike u timove. U „Školskoj olimpijadi“ učenici su (ne)spretno demonstrirali svoje vještine sudjelovanjem u mnogim sportskim aktivnostima. Utrkivali su se autićima na pedale, igrali ljudski stolni nogomet, križić-kružić, gađali metu lukom i strijelom… Najhrabriji su u kompletnoj alpinističkoj opremi osvajali vrh „stijene“ i hodali visećim mostom, a najhrabriji od najhrabrijih su „Zip-line-om“ leteći projurili parkom! Na samom kraju, nestrpljivo su dočekali proglašenje pobjedničkog tima te primili diplome sa zajedničkim slikama za uspomenu.

Prepuni dojmova, u poslijepodnevnim satima krenuli smo natrag prema Varaždinu. Na putu kući, u autobusu, odzvanjalo je samo jedno pitanje mnogih učenika: - Možemo li i iduće godine ponoviti ovaj izlet?