Opis lika
Autor: Anja Amadori, 30. 5. 2016.

Drugi su razredi sa svojim učiteljicama naučili kako opisati likove pa su dobili težak zadatak: opisati učiteljicu Anju.

Svi znamo da nekoga opisujemo od glave do pete, na kraju s rečenicom ili dvije o osobinama kakav je taj lik, ali kada moramo opisati svoju učiteljicu imamo tisuću upitnika nad glavom. Kolika ona ima godina? Boja očiju? Je li joj nos malen ili je možda prćast? Kakva je? Što točno voli? U čemu se ističe? Sve su to samo neka od pitanja s kojima su se u koštac uhvatili boravkaši treće grupe. Njihove odlične uradke pročitajte u nastavku.

Učiteljica Anja ima 28 ili 29 godina. Trudna je. Kosa joj je smeđe boje. Oči su joj smeđe boje. Nosi naočale. Ima naušnice. Usta su joj mala, ne znam čime ih maže. Nosi kratke majice i tajice. Obuva starke. Učiteljica je dobra, draga, tu i tamo je stroga i sve nas jako voli. Volim učiteljicu Anju jer je dobra prema meni.

Ema Manjerović 2.a

Učiteljica Anja ima 32 godine. Trudna je. Ima crnu kosu i sunčane naočale, smeđe oči, blijedo lice i normalna usta. Ima bijelu majicu sa crnim točkicama, ljubičaste patike i plave traperice. Pravedna je i stroga. Kod učiteljice Anje mi se posebno sviđa što je pravedna.

Silvestar Krog 2.c

Učiteljica Anja je mlada. Vitka je i ima debeli trbuh jer je trudna. Ima dugu crnu kosu. Nosi naočale i ima male zelene oči. Lice joj izgleda mlado i bez bora je. Učiteljica Anja ima mala usta i ne maže ih ruževima. Najčešće voli nositi hlače i majicu, a nosi crvene patike. Ona je dobra, nježna i pametna. Kod nje mi se najviše sviđa to što je dobra i brižna.

Leo Novak 2.a

Učiteljica Anja Amadori je lijepa i trudna. Ima 29 godina, smeđu kosu i mršava je. Ima smeđe oči i često nosi naočale. Ima lijepo lice i usne crvene poput jabuke. Odijeva se prikladno uz sve prilike. Njezini su postupci uvijek pošteni, maštovita je, zanimljiva i ponašanje joj je ok. Ja mislim da je ona super učiteljica. Htjela bih da budemo prijateljice.

Hana Puh 2.d

Učiteljica ima 28 godina, smeđu kosu, smeđe oči, lijepo lice i lijepe usne. Voli nositi majice i tajice. Brine se za nas i želi da budemo dobri i pametni. Zanimljivo je što nas uvijek razumije i zato ju volim. Uvijek je dobra prema nama. Sviđa mi se što nosi bebu i mislim da je sjajna učiteljica.

Ela Čopor 2.a

Učiteljica Anja ima 31 godinu. Začas će roditi i zato ima malo deblji trbuh. Ima smeđu kosu i smeđe zelene oči. Ima bijele zube i crvene usne. Nosi bijelu majicu i crne hlače. Jako je dobra. Volim je jer je jako poštena. Htio bih da se i dalje družimo jer je jako dobra.

Fran Supančić 2.c

Učiteljica Anja ima 28 g. Trudna je. Ima tamno smeđu kosu, smeđe oči, lijepo lice i mala usta. Najviše voli nositi majice kratkih rukava, traperice ili tajice i starke. Ponekad zna biti stroga, a ponekad je šaljiva, sretna i dobra. Volim učiteljicu Anju zato što je šaljiva i jer mi uvijek pomaže dok nešto ne znam.

Tia Radmanović 2.a