Proljetne priče
Autor: Danijela Popadić, 30. 5. 2016.

Osim što lijepo crtaju, slikaju, pišu, igraju se boravkaši prve grupe pokazali su da su dobri i u pisanju priča.

Pročitajte ih u nastavku pa se uvjerite sami.

MASLAČAK I MAK

Jednog  jutra probudio se maslačak. Otišao je k maku. I njega je probudio.

-Došao sam ti reći da si najljepši cvijet na ovoj livadi! - reče maslačak maku.

-I ti si meni najljepši! -reče mak maslačku.

-Sutra je plesno natjecanje. Želiš li plesati sa mnom?-upita maslačak.

-Naravno! –reče mak i zagrli maslačka!

Drugi dan počelo je plesno natjecanje. Svi su dugo plesali, ali najljepši ples  otplesali su  maslačak i mak.   ( Martin Herceg - 1.b )

PROLJEĆE U BOJAMA

Početkom proljeća zablistale su boje. Crvena, narančasta, plava, žuta….. Crvene su jagode i trešnje, narančaste su naranče, plave su blistavi vodopadi, žute su livade. A ostalo?

Ostalo ispričaj ti!   ( Ozana Margotić, 1.b )

ZMIJA I  MALI MIŠ PERO

Ujutro rano probudio se miš Pero. Otišao je skupljati hranu. Bilo je proljeće i šuma je bila prepuna raznih zvukova. Putem je sreo malu zmiju koja je plakala. Miš Pero pitao je zmiju  zašto plače. Zmija je rekla da je odlutala i da se ne zna vratiti kući. Miš Pero obećao je zmiji da će ju odvesti kući. Krenuli su zajedno. Prvo su došli do potoka. Nisu znali kako da prijeđu potok pa se miš dosjetio. Zašto ne skupimo šibe i izgradimo splav? Zmiji se ideja činila dobra pa je počela skupljati šibe. Splav je uskoro bila gotova pa su prešli preko potoka. Još malo i zmija će biti kod kuće. Miš je dobro poznavao put  jer je često ovdje skupljao hranu. Kad je zmija ugledala kuću bila je jako sretna. Brzo je potražila svoju majku koja se jako brinula. Mama zmija zahvalila je mišu Peri. ( Jan Turković. 1.b )

PČELICA