Autor: Valentina Balentović, 28. 2. 2017.

Iako su samo rijetki od nas obukli ružičastu majicu ili košulju, neke su učenice nalakirale nokte u ružičasto ili pak stavile pokoji ružičasti detalj, važno je da smo na svoj način obilježili Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. U IV. grupi produženog boravka održana je radionica na temu  Stop nasilju.

Da je nasilje prisutno posvuda oko nas, uvjerila su nas i različita iskustava učenika. Razgovorom, dramatizacijom zadanih problemskih situacija te stripom učenici su izrazili svoje osjećaje izazvane nasilnom situacijom koju su doživjeli. Na kraju smo se složili da svaki konflikt možemo riješiti, da svakako na nasilje trebamo reagirati, a ne ga ignorirati i, ukoliko je potrebno, tražiti pomoć odrasle osobe te da govoru mržnje, izrugivanju, tučnjavi i ponižavanju nikako nije mjesto u našem razredu, a ni u školi.

Album.