Svjetski dan štednje
Autor: Daria Cecelja, 5. 11. 2017.

31. listopada 2017. obilježili smo Svjetski dan štednje razgovorom o štednji i izradom kasica.

Učenici četvrtih razreda (4.c i 4.b) potrudili su se , te malo istražili zašto uopće postoji Svjetski dan štednje. Otkrili su da je to dan kada su se u Milanu sastali predstavnici svjetskih štednih institucija u nadi da će pronaći izlaz iz krize koja je nastala kao posljedica 1. svjetskog rata. Osim istraživanja svi u grupi su se potrudili napraviti zanimljive kasice iz kolaž papira i kartonskih kutijica koje su sami donijeli u školu.

Nakon izrade kasica kratko smo se osvrnuli i na dan Svih svetih koji je 1. studenog. Rekli smo da se tada tada prisjećamo svojih najmilijih koji više nisu s nama te odlazimo na grobove kako bi palili lampione i molili se. Od papira smo izradili svoje lampione. Fotografije.