Kreativni kutak i Međunarodni dan zagrljaja u IV. grupi boravkaša
Autor: Valentina Balentović, 12. 2. 2018.

Ove hladne zimske dane na boravku smo proveli kreativno. Iz malih plastelina izrađivali smo različite motive po želji. Tako su se u boravku izrađivali leptiri, cvijeće, različiti glazbeni instrumenti…dječjoj kreativnosti i mašti nije bilo kraja.

Odlučili smo obilježiti i Međunarodni dan zagrljaja. Iako nam svaki dan u boravku počinje grupnim zagrljajem, odlučili smo se taj dan grliti još i više te taj običaj nastaviti i nadalje. Pričali smo koliko je zagrljaj važan. Tako smo u razgovoru saznali koliko se često grlimo, čiji nam je zagrljaj najdraži i što sve može značiti zagrljaj.

Da se volimo grliti bilo nam je odmah jasno. Volimo kad nas grle nama drage osobe. Taj dan dobili smo i neobičnu zadaću - zagrljajem uveseliti nekog tko nam je posebno važan i drag …jer zagrljaj je prekrasan dar – jedna veličina odgovara svima.

Zagrljaj znači da nekoga volimo. To je ljubav. (Hana Žiger)

Zagrljaj može biti isprika. (Adam Rendić)

Zagrliti možemo prijatelja koji je tužan. (Ana Funda)

Jako volim zagrljaj svoje učiteljice. (Petra Hrnčić)

Najviše volim mamin zagrljaj. (Dino Delić)                                        Fotografije.