Dobrodošli u produženi boravak!

Kutak produženog boravka uređuju učiteljice i učitelj koji rade u produženom boravku! A to su: Monika Injić, Maja Kragulj, Tena Rakonić, Mateja Martinčević, Nina Kovač Tomašković, Stella Kos Harjač, Daria Cecelja, Ivana Krišto, Valentina Balentović, Ida Lacković i Martina Banek.

INDIVIDUALNI RAZGOVORI

Popodne:

Učiteljica

Vrijeme IR

Monika Injić

Maja Kragulj

Tena Rakonić

Mateja Martinčević

Nina Kovač Tomašković, Stella Kos Harjač

Daria Cecelja

Ivana Krišto

Valentina Balentović

Ida Lacković

Martina Banek

Afrička savana u produženom boravku
Autor: Anja Amadori, 6. 6. 2016.

3. grupa produženog boravka cijelo drugo polugodište je učila o životinjama afričke savane.

U nastavku pogledajte kako je to izgledalo.

Učenici 2.a, 2.c i 2.d razreda ovo su polugodište naučili boji li se slon pčele, kada bradavičasta svinja savija prednje noge, troše li se kapskom termitojedu zubi, kada mladi lavovi kreću u lov s majkom, što znači hijenino „smijanje“, što jede sekretar, zašto sup nema perje na vratu, imaju li sve zebre jednake pruge, kako se žirafe brane od zvijeri i mnoge druge zanimljive detalje. Učiteljica Anja je ispričala sve zanimljivosti koje je uspjela pronaći o pojedinoj životinji, a učenici su pričali svoje dojmove i prepričavali svoje susrete s nekim od životinja u zoološkom vrtu. Nakon razgovora učenici koji su htjeli su crtali zadanu životinju. Petkom je bilo organizirano glasanje gdje se birala najbolje nacrtana životinja. Svi učenici koji su crtali veoma su se trudili svaku životinju prikazati točno onakvom kako smo je opisali razgovarajući. Na fotografijama (i na panou u hodniku) pogledajte i sami procijenite jesu li u tome uspjeli.

Puno toga smo naučili o afričkoj savani. Meni je bilo najčudnije kako slon rodi malog slonića, a najbolje mi je bilo kako se žirafe bore vratovima. Htio bih da se ovo nastavi i sljedeće godine. (Leon Četrtek, 2.d)

Ove godine mi je najbolji bio slon jer sam o njemu znao skoro sve. Bilo mi je zanimljivo zato jer je sve bilo dobro priređeno. Jeste li vi znali da lavovi rijetko sudjeluju u lovu jer su lavice te koje love? (Fran Supančić, 2.c)

Ove godine sam puno toga naučila u boravku. Crtali smo lava, sekretara, slonove i mnoge druge životinje i mnogo smo o njima naučili. Jeste li vi znali da afrički slonovi za razliku od azijskih imaju kljove? (Ela Čopor, 2.a)

Crtali smo afričke životinje u savani i mnogo smo naučili o lavu, bradavičastoj svinji, supu, hijeni, slonu, sekretaru, zebri. Najdosadnije mi je bilo kada smo učili o zebri zato jer o toj životinji već sve znam. Bradavičasta svinja mi je najdraža od svih životinja koje sam crtala jer sam s njom pobijedila. Bilo mi je super zanimljivo zato što sam naučila puno novih stvari. Jeste li vi znali da sup ima goli vrat zato da se ne uprlja dok jede lešine? (Ema Potočnik, 2.d)