Dobrodošli u produženi boravak!

Kutak produženog boravka uređuju učiteljice i učitelj koji rade u produženom boravku! A to su: Monika Injić, Maja Kragulj, Tena Rakonić, Mateja Martinčević, Nina Kovač Tomašković, Stella Kos Harjač, Daria Cecelja, Ivana Krišto, Valentina Balentović, Ida Lacković i Martina Banek.

INDIVIDUALNI RAZGOVORI

Popodne:

Učiteljica

Vrijeme IR

Monika Injić

Maja Kragulj

Tena Rakonić

Mateja Martinčević

Nina Kovač Tomašković, Stella Kos Harjač

Daria Cecelja

Ivana Krišto

Valentina Balentović

Ida Lacković

Martina Banek

Čarobni kišobran
Autor: Danijela Popadić, 3. 12. 2016.

Razgovor o kiši odveo nas je u zemlju mašte, a onda su nastali i naši vuneni kišobrančići.

Pjesma „Kišobran“ Stjepana Jakševca  te razgovor o kiši motivirali su nas za izradu kišobrančića od vune. Oni su nas motivirali za pisanje priča pa su tako nastale priče o čarobnom kišobranu. Možete ih pročitati u nastavku.

Bio jedan kišobran koji nije bio običan. On je mogao stvoriti kišu kad god je poželio. Ali, jednog ljetnog dana njegove moći nisu uspjele stvoriti čarobnu kišu. Kišobran je bio zabrinut. Pokušao je opet, pa opet, ali, ništa. Počeo je plakati. Sunce ga je pitalo zašto plače. Kišobran je odgovorio da ne može stvoriti čarobnu kišu. Sunce je reklo da će moći stvoriti kišu kad prođe ljeto. Kišobran se razveselio. Zahvalio je suncu i strpljivo čekao kraj ljeta.  (Jan Turković, 2.b)

Jedne hladne večeri vjetar otpuše šareni  kišobran u jezero. Izgledao je kao pravi čamac.  Drugi put zapuše vjetar i kišobran sleti na oblak. Izgledao je kao šarena kap. Ponovno zapuše vjetar. Kišobran sleti na dimnjak. Izgledao je kao šareni dim. Navečer padne kiša. I nije prestajala padati. Napokon se pojavi duga. Vjetar puhne, a kišobran odleti na dugu i poprimi njezine boje.  Svi već znaju da je ovaj kišobran ponekad čamac, ponekad šarena kap, a ponekad duga.  Rekla bih da je ovaj kišobran čaroban .(Ozana Margotić , 2.b)

Jednog dana Ana je otišla  s mamom u trgovinu. Vidjele su  kišobran koji je bio pun prašine i izgledao je prljavo. Lana je odmah znala da je to čarobna prašina. Odlučile su kupiti taj kišobran. Drugi dan počela je padati kiša. Lana je krenula u školu s novim kišobranom. U tom trenutku kišobran je počeo dizati Lanu među oblake. Ana se tamo igrala s kišobranom, oblacima i ptičicama. Bio je to najljepši dan u njezinom životu. To je ostala njezina tajna koja se ostvarivala svaki put kad je padala kiša. (Lana Šoša, 2.b)

Bio jedan šareni kišobran. Odjednom se pojavio veliki crni oblak. Kišobran je upozorio ljude da dolazi jaka kiša. Šareni kišobran ostao je bez svojih boja. Kišobran je shvatio da to nije obična kiša već čarobna. Kad je opet pala kiša, kišobran je dobio natrag svoje boje. (Martin Herceg, 2.b)

A kako je protekla izrada pogledajte na fotografijama.