Željka Horvat Vukelja s prvašićima i drugašićima
Autor: Ružica Martinec, 11. 4. 2014.

U četvrtak, 10. travnja 2014. gošća naše škole bila je dječja književnica Željka Horvat-Vukelja.

Došla je u pratnji svoje nadaleko poznate ljubičaste torbe - Ljubice Torbić. To je torba s mnogo pretinaca i džepića u kojima se krije bezbroj iznenađenja, sitnih stvarčica i rekvizita od kojih svaki nosi svoju priču s poukom. Učenici prvih i drugih razreda uživali su u njenim pričama u kojima su i aktivno sudjelovali. Ne samo da su je slušali, nego su i svirali, glumili, odgovarali na njezina pitanja, pomagali joj odgonetnuti tko je gospodin EDNER....Na kraju druženja odabrani rekviziteri pomogli su u spremanju rekvizita, a brojni učenici zamolili su poznatu književnicu za njezin autogram koji sada s ponosom čuvaju u svojim knjigama ili lektirnim bilježnicama.

Album pogledajte ovdje!