2. c posjetio Gradsku knjižnicu
Autor: Lovorka Draginić, 11. 10. 2014.

U petak  10.10.2014.  poslije 3.sata krenuli smo pješice prema  Dječjem odjelu Gradske knjižnice i čitaonice „Metel Ožegović“  Varaždin.

Sama šetnja do tamo bila je već pun pogodak – obzirom na vrijeme – jesensko „bablje ljeto“ u zraku tjeralo nas je na svakojake sitne nepodopštine, čime smo povremeno ljutili učiteljicu Lovorku.

Posjet je bio dogovoren unaprijed, tamo nas je dočekala djelatnica kniižnice gđa.Snježana Meić – vesela i raspoložena gospođa spremna na suradnju  sa nama.

Nakon kratkog upoznavanja sa mjestom u kojem smo se našli i iznošenja osnovnih činjenica o samoj svrsi knjižnice, pružila nam je mogućnost uživanja u lektirnom djelu „Ružno pače“ od poznatog pisca bajki H.C.Andersena. Nama to nije prvi susret sa ovom bajkom – radili smo ju i u prvom razredu – pa smo dobro znali da je ružno pače u stvari prekrasan labud koji nije bio u svom pripadajućem okruženju pa su mu se zbog toga dešavale ružne i neugodne situacije.

Imali smo i i zadatak – da napišemo u jednoj rečenici  neki događaj u kojem smo se mi osjećali osamljeno i napušteno kao ružno pače.

Neki od nas nisu imali takvih loših iskustava, pa smo mi trebali napisati događaj u kojem smo mi pomogli nekom tko se jadno i loše osjećao kao ružno pače.

Papiriće nismo trebali potpisati – pa je to bila mogućnost da zaista svatko napiše iskreno i potpuno  neko svoje iskustvo, a da se pritom ne osjeća loše jer će svi ostali znati kako mu je bilo... Gđa. Snježana nam je obećala da će od tih naših zapisa složiti plakat koji ćemo moći razgledati kada dođemo u knjižnicu sa našim roditeljima, za nekoliko dana, a to će ujedno biti i prilika da se učlanimo u Dječji odjel gradske knjižnice i čitaonice „Metel Ožegović“  Varaždin! Veselimo se ponovnom dolasku smiley  Fotografije s posjeta su ovdje