4.b na izložbi Priča o pisaćem stroju
Autor: Ružica Martinec, 15. 3. 2015.

Petak, 13. ožujka, za učenike 4.b bio je dan za izložbu i radionicu Priča o pisaćem stroju koja je otvorena u palači Herzer.

Stjepan Komar iz Ludbrega mehaničar je ali i sakupljač pisaćih strojeva. Iz njegove je kolekcije izabrano osamdesetak primjeraka pisaćih strojeva od kojih je najstariji iz 19. stoljeća. Učenicima je bilo jako zanimljivo jer su mogli i sami tipkati na strojevima. Potpuno drugačiji osjećaj od današnje tipkovnicesmiley

Niko V. : Bilo je jako zanimljivo, meni se najvise dopao pisaci stroj Remington 11, bio sam jako uzbuden jer sam mogao pisati na njemu i radi bez greške! Zanimljivo je bilo ispunjavati edukativni blok uz ovu izložbu.

Mia R. : Meni je bilo najljepse slusati o pisacim strojevima i  kad sam pisala po njemu.

Klara D. : Sviđalo mi se što smo radili na listićima. Bilo je zanimljivo i zabavno gledati stare pisaće strojeve iz Njemačke i Rusije. Drago mi je što su nam dopustili da pišemo s njima.

Petar P. : Izlozba mi je bila zanimljiva. Najvise su mi se svidali plavi pisaci strojevi, pogotovo Corona koja se reklamirala u časopisu Svijet. Bilo mi je super sto smo mogli pisati na pisaćim strojevima. Listić koji smo rješavali bio mi je super. U nedjelju idem ponovno pogledati izložbu koja  me fascinirala.

Anja M. : Izložba pisaćih strojeva bila je super, najviše mi se svidjelo pisati sa pisaćim strojem. U toj izložbi sam naučila o povijesti Hrvatske i o piscima koji su pisali na pisaćim strojevima.

Barbara P. :Na izložbi mi je bilo jako lijepo i zabavno. Naučila sam puno novih podataka o pisaćim strojevima. Vidjela sam korisne i interesantne strojeve. Posebno me radovalo moje pisanje na jednom od mnogih pisaćih strojeva!

Mislav P. se kod kuće poigrao na pisaćem stroju i napisao ovu pjesmu kao pravi pisac, a pjesmi smo dali starinski "štih"smiley

Fotografije su dostupne ovdje.