Predavanje o poplavi, požaru i potresu za 2. b i 2. c
Autor: Marija Koren, Lovorka Draginić, 30. 4. 2015.

28.IV. 205.  2.b i 2.c prisustvovali su predavanju koje je održao gospodin Zdravko Lazar iz Državnog ureda za zaštitu i spašavanje.

Pročitajte neke od njihovih izvještaja i pogledajte fotografije!

BENEDIKT:“ Dana 28.IV.2015. u našoj školi, VI. osnovnoj školi Varaždin, imali smo predavanje o ponašanju u slučaju potresa, požara i poplave. Predavanje je održao gospodin Lazar iz Centra za zaštitu i spašavanje. On nam je govorio uz prezentaciju, kako postupiti u tim situacijama, a ako smo u opasnosti da nazovemo broj 112. Za kraj nam je dao i prikladne bojanke. Predavanje je bilo zanimljivo i puno toga sam naučio.

LANA:  „ Došao nam je gospodin Zdravko Lazar koji nam je napravio prezentaciju u 2.b. U prezentaciji je bilo: poplava, požar, potres. Prvo smo razgovarali o požaru. Gledali smo slike o požaru. Onda smo razgovarali o poplavi.  Vidjeli smo stvari koje ti trebaju za spas od poplave. Treće smo gledali potres, pokazao nam je slike i jedu snimku potresa i na kraju smo dobili bojanke.“

TIN: „ Danas je prvi sat došao jedan gospodin koji se zove Zdravko Lazar   iz  Državnog ureda za zaštitu i spašavanje (DZUS). Bili smo u 2.b. Imali smo predavanje o potresu, poplavi i požaru. Bilo mi je lijepo  i zanimljivo.“

Pogledajte i ostale fotografije.