1.a na završnom izletu ( Koprivnica-Otrovanec )
Autor: Vesna Gašparić, 17. 6. 2015.

Učenici 1.a razreda su zajedno s 1.d krenuli u utorak, 9.6.2015. na završni cjelodnevni izlet.

Prvo smo posjetili „Muzej Podravka“ u Koprivnici gdje smo vidjeli mnoštvo starih alata, strojeva i oruđa koje su koristili naši preci radeći na polju i u tvornici Podravka.

Nakon toga smo se odvezli do obale rijeke Drave i plovili skelom na drugu obalu što je svima bio nezaboravan doživljaj.

Zatim smo konačno stigli u selo Otrovanec (mjesto nedaleko Pitomače) gdje su nas u restoranu „Zlatni klas“ dočekali ljubazni domaćini s ukusnim pogačicama i sokom. Nakon ručka svi smo se okušali u jahanju konja. Seoski kovač nam je prezentirao svoj starinski zanat i izradio za nas male suvenire- potkovice sreće. Igra je bila neizostavan dio boravka na imanju smiley.

Loše vrijeme je ubrzalo naš odlazak sa seoskog imanja L jer smo morali svratiti još u selo Grabrovnicu, gdje smo razgledali rodnu kuću našeg poznatog pjesnika i ilirca Petra Preradovića.

Na povratku nam je ostalo još nešto novčića koje smo odlučili potrošiti na sladoled u centru svijeta –Ludbregu.

Zadovoljni i puni pozitivnih utisaka vratili smo se u naš Varaždin u poslijepodnevnim satima.

Neke od naših fotki možete pogledati u albumu :