1.b na radionici Carska i kraljevska ruha u GMV-u
Autor: Ružica Martinec, 18. 5. 2016.

Danas, 18. svibnja, na Dan muzeja, učenici 1.b posjetili su izložbu Varaždin pod krunom Habsburgovaca te odradili vrlo zanimljiv sat likovne kulture na radionici Carska i kraljevska ruha koju je pripremila i vodila kustosica Elizabeta Igrec.

Učenici su najprije razgledavali izložbu uz njezino vodstvo i zanimljivo pričanje, a zatim su sami odabrali koji će portret slikati pastelama. Posebno su opažali detalje na odjeći i frizuri, a zatim su prionuli veselom zadatku. Kad su slike bile gotove, čekala ih je velika slagalica i igra memori. Još ih je razveselilo i to što su sami mogli staviti krunu ili neki ukras na glavu. Pogledajte ovo zanimljivo vrijeme provedeno u muzeju. Fotografije su ovdje, a izložbu učeničkih portreta možete pogledati u učionici 1.b.