Putovanje kroz prošlost grada Varaždina – 3.c
Autor: Željka Dugi Sokač, 8. 3. 2017.

U sklopu nastavnog gradiva prošlost mog grada, učenici 3. C razreda su u pratnji svoje učiteljice koja je taj dan postala vodič kroz vrijeme naučili zbog čega se za grad Varaždin kaže da je grad iznimno bogate prošlosti.

Učenicima kojima je tek 10 godina gotovo pa ništa ne znače riječi barok, klasicizam, renesansa, no grbovi, boje, kipovi, tornjevi  itekako su bili primijećeni. Šetnja gradom trajala je punih 4 sata i kroz nju upoznate su crkve koje krase središte grada, brojne palače, trgovi i ulice kao i poznate ličnosti koje su zaslužne za ono što grad Varaždin sada jest. Nakon obilaska cijelog grada, pod stručnim vodstvom učenici su se upoznali sa sadržajima Staroga grada.

Pogledajte i naše fotografije.