1. a obilježio Školski medni dan
Autor: Vesna Gašparić, 13. 12. 2018.

Učenici 1.a razreda su u petak, 7. prosinca na dan Sv. Ambrozija obilježili Školski medni dan i promociju hrvatskih pčelinjaka.

U razred su pozvali učenika 5.a, Lea Glazera, koji je pčelar od malih nogu. On je održao edukativno predavanje donijevši sače u školu, knjigu o pčelarstvu te svoje predavanje popratio slikovnim materijalom. Učenici su mu postavljali mnoga pitanja na koja je on strpljivo odgovarao. Nije bilo pitanja na koje nije imao spreman odgovor. Na kraju je donio teglicu meda kao slatko iznenađenje i svi smo degustirali med koji je brzo nestao jer je zaista bio odličan.

Od hrvatskih pčelara svaki učenik je dobio poklon vrećicu sa staklenom meda, edukativnu slikovnicu „Pčelica Jelica i medo Edo“  te promotivni letak Med hrvatskih pčelinjaka.

Na kraju smo na satu likovne kulture flomasterima u boji nacrtali svoju staklenku meda po želji.

Slike degustacije meda možete pogledati u albumu: