Od 1. do 4. (razredna nastava)
1.d u školskoj knjižnici
Autor: Irena Čerpinko, 29. 10. 2013.

Zanimljiv sat hrvatskog jezika 1.d razred proveo je u školskoj knjižnici.

Upoznali smo našeg knjižničara Miroslava koji je prvašiće uveo u svijet knjiga. Kroz prezentaciju učenici su naučili: razliku knjižnice i knjižare, ponašanje u knjižnici, važnost čuvanja iskaznice, raznolikosti i mogućnosti koje nudi školska knjižnica... Naš knjižničar odmah je uočio da u razredu ima dosta učenika koji već dobro znaju čitati. Svaki učenik je dobio svoju iskaznicu i jedva čekaju da svi nauče abecedu kako bi mogli posuđivati knjige. Mnogima se pogled zaustavio na nekoj od knjiga koju bi željeli pročitati.

Svi su izjavili da im je bilo poučno i zanimljivo i jedva čekaju da mogu pokazati iskaznicu i posuditi knjigu. Svoje dojmove pokazali su i zanimljivim, posebnim i originalnim crtežima u pisankama.

Pogledajte album sa fotografijama!